Strona domowa > Jak korzystać ze strony?

Jak korzystać ze strony?

Repozytorium powstało by gromadzić, archiwizować i udostępniać dokumenty cyfrowe, które są efektem prac badaczy skupionych wokół Obserwatorium Kultury, a także materiałów, powstałych w ramach projektów realizowanych przez Instytutu Kultury Miejskiej.

W naszych zbiorach znajdują się materiały związane z sześcioma kolekcjami: "Akademia Active Citizens" (materiały dostępne po szkoleniach), "Gdańskie Miniatury" (gra miejska przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym), "Metropolitanka" (materiały z audioprzewodnika po Stoczni Gdańskiej), "Medialab Gdańsk" (materiału z projektu łączącego kulturę, aktywizm społeczny, edukację i technologię), "Sztuka(niby)obca" (pakiet materiałów edukacyjnych zawierający scenariusze do zajęć z młodzieżą), Obserwatorium Kultury (raporty z zakresu edukacji kulturalnej, artystycznej i medialnej, komentarze i analizy ekspertów, a także publikacje książkowe w wersjach cyfrowych).

Jak znaleźć interesujący nas materiał?
Polecamy korzystanie z opcji „Wyszukiwanie zaawansowane”. Każda pozycja zawiera swoje etykiety, czyli nadaną tematykę do łatwiejszego znalezienia materiału np. po wpisaniu słowa „edukacja”, wyświetlą się wyłącznie dokumenty związane z tym hasłem.

Jak wyświetlają się materiały?
Pełna lista dokumentów pokaże się po kliknięciu w „Przeglądaj wszystkie”. Zasoby można przeglądać, także według kolekcji wybierając podstronę "Przeglądaj kolekcje" w menu głównym.

Jakie materiały znajdziemy w repozytorium?
Wszystkie materiały dotyczą zamieszczonych przez IKM kolekcji. Znajdziemy tu m.in. raporty z badań, materiały szkoleniowe, scenariusze spacerów i gier edukacyjnych. Materiały są dostępne w formatach pdf, a także mobi i epub (ebooki).